Beograd, 22.2.2023.

Učenici BISM – Beogradske Islamske Srednje Medrese imaju prilike da budu deo raznih sekcija i učestvuju u vannastavnim aktivnostima koje naša medresa nudi. Omiljena među našim učenicima jeste muzička sekcija, na čelu sa nastavnikom i muzičarem Dašnimom Gašijem. Pored toga što osposobljava učenike da stimulišu i razvijaju sopstveni sluh, Dašnim se bavi vođenjem i organizacijom hora, komponovanjem ilahija i uz sve to, svojim i glasovima učenika oplemenjuje i krasi čitav školski ambijent i atmosferu. U okviru GMS studija kojim škola raspolaže, učenici medrese na muzičkoj sekciji svakog četvrtka prenose reči iz Kur'ana i hadisa na određenu temu.

Na temu ,,Vera – to je život”, simbolično je govorila naša učenica prve godine medrese čije se ime podudara sa temom – Vera Beriša.

Na linku ispod možete čuti prelep govor naše učenice.

 

Byadmin

Komentariši

Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *